RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Slovenský parlament schválil doplňkové ordinační hodiny

07.12.2017, 17:37

Slovenský parlament dnes schválil novelu zákona o zdravotní péči. Jak už dříve informoval portál APATYKÁŘ®, lékaři budou moci od května 2018 v ambulancích zavést doplňkové ordinační hodiny. Pro pacienty, kteří se nechtějí nechat ošetřit v rámci doplňkových ordinačních hodin, se nic nemění. Rozsah zdravotní péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění zůstává zachován. Stanovení doplňkových ordinačních hodin ze strany lékařů bude dobrovolné. Realizovat je budou moci po 13:00 hod. Podmínkou je, aby byly k dispozici pacientům bezplatně na základě veřejného zdravotního pojištění v rozsahu, jak určuje zákon. Doplňkové ordinační hodiny mají tvořit maximálně 30 % z délky ordinačních hodin. Lékaři budou muset pacienta přijmout do 20 dní od objednání.

Doplňkové ordinační hodiny musí být zároveň nastaveny tak, aby počet osob vyšetřených během doplňkových ordinačních hodin v kalendářním měsíci nepřesáhl 30 % z celkového počtu osob vyšetřených v předchozím měsíci v rámci řádných ordinačních hodin. Pacient se bude moci u lékaře objednat v rámci doplňkových ordinačních hodin na konkrétní hodinu, za jednotlivé výkony si zaplatí. Ochranný limit je stanoven na maximálně 30 EUR.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.