RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Astellas kupuje Universal Cells

14.02.2018, 06:12

Japonská Astellas Pharma oznámila akvizici americké společnosti Universal Cells v hodnotě 102,5 mil. USD. Získá tak technologii Universal Cells Universal Donor Cell, která vytváří léčebné produkty pro buněčnou terapii, které nevyžadují shodu s lidským leukocytovým antigenem, což nabízí nové léčebné možnosti snížením rizika odmítnutí. Akvizice navazuje na licenční dohodu obou společností z října 2017 pro využití technologie v rámci jedné indikace. Tato akvizice spojuje schopnost Astellas vytvářet diferencované funkční buňky z pluripotentních kmenových buněk se schopností Universal Cell vyrábět pluripotentní kmenové buňky, které mají potenciál nižšího imunologického odmítnutí pro další možnost vývoje inovativních buněčných terapií pro různá onemocnění, pro která v současné době neexistuje žádná možnost léčby.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.