RUBRIKY

LÉKÁRENSTVÍ A LÉKÁRENSKÁ PÉČE ČR A VE SVĚTĚ

CDC poskytne dalších 28 mil. USD na boj s opiátovou krizí

FOTO: CDC

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) poskytne více než 28,6 mil. USD na další financování 44 státům a District of Columbia boje s epidemií předávkování opioidy. Prostředky státy použijí na posílení preventivního úsilí a lepší monitoring předávkování z opiátů.

Tři cílené programy

Toto dodatečné financování vyplývá z oznámení z července 2017, že CDC poskytne státům 12 mil. USD na podporu prevence předávkování.

Zvýšené financování, které umožňuje CDC podporovat všechny státy financované v rámci jeho boje proti předávkování opiáty, zahrnuje tři propojené programy, které státům poskytnou prostředky potřebné pro řešení opiátové epidemie.

V rámci prvního půjde 27 státům 19,3 mil. USD na dodatečné rozšíření financování. V rámci druhé iniciativy zaměřené na prevenci je připravena finanční podpora ve výši 4,6 mil. USD pro 12 státům a Washington, D.C.

Prostředky budou využívány jednotlivými státy k rozšíření preventivních činností, které zahrnují zvýšené využití programů pro monitorování léčivých přípravků na předpis a zlepšení zpětné klinické vazby z těchto systémů, rozšíření dosahu zpráv o rizicích spojených s opiáty a další postupy, jako je například kontrola úmrtnosti předávkováním pro zlepšení preventivního úsilí.

Finance z prvního programu půjdou do států Arizona, California, Colorado, Connecticut, Delaware, Illinois, Indiana, Kentucky, Maryland, Massachusetts, Nebraska, Nevada, New Mexico, New York, North Carolina, Ohio, Oklahoma, Oregon, Rhode Island, South Carolina, Tennessee, Utah, Vermont, Virginia, Washington, West Virginia a Wisconsin.

Z druhého pak do dátů Alabama, Alaska, Arkansas, Georgia, Idaho, Kansas, Louisiana, Michigan, Minnesota, Montana, New Jersey, South Dakota, a Washington, D.C.

Třetí program cílí na větší dohled nad předávkováním opiáty a půjde z něj do 32 států a Washington, D.C. celkem 4,7 mil. USD. Jeho cílem je lépe sledovat a zabránit neopatrnému a smrtelnému předávkování spojenému s opiáty.

Prostředky státy využijí k tomu, aby přímo podporovaly lékařské prohlídky a koronery a zahrnuje také finanční prostředky na komplexní toxikologické testy a na posílení jejich činností v oblasti dohledu.

Finance z posledního programu získají státy Alaska, California, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia, Illinois, Indiana, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri, Nevada, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, North Carolina, Ohio, Oklahoma, Pennsylvania, Rhode Island, Tennessee, Utah, Vermont, Virginia, Washington, Washington, D.C., West Virginia a Wisconsin.

Dlouhodobá strategie

Předávkování léčivy se v posledních dvou desetiletích v Americe dramaticky zvýšilo. Toto dodatečné financování ze zdrojů CDC státům, které se nacházejí v první linii epidemie, je rozhodující pro zvýšení preventivního úsilí bojovat proti této krizi a zachránit životy.

Rozšířené financování je součástí strategie Ministerstva zdravotnictví a sociálních věcí v boji proti epidemii opiátů, která cílí na zlepšení přístupu k prevenci a léčbě, včetně celé řady postupů asistované léčby, zaměřuje se na dostupnost a distribuci léčiv, posiluje povědomí o krizi, poskytuje podporu špičkového výzkumu bolesti a závislosti a prosazuje lepší postupy v léčbě bolesti.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
09.09.2017
Čteno: 17044x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.