RUBRIKY

APABLOG

APAvision zaujala – už navrhujete další témata

Dnešní blog zaměřím (nejen) na svůj nový projekt APAvision, na který už přišla řada dotazů. Uplynul něco více než týden od spuštění a musím říct, že jsem potěšen odezvou. Jistě se nedají dělat zatím žádné zásadní zavěry, ale jeden přece – návštěvnost tohoto projektu se stále drží na 70 % návštěvnosti samotného portálu, což je u takto specifického projektu nezvykle vysoko.

Především mladší kolegové platformu přivítali jako skvělou formu poznat a zjistit názory na konkrétní problematiku, které se jinde nedozví. Měl jsem trošku obavu, jak budou přijaty delší podcasty (dosud jsme měli na Apatykáři nejdelší 30 minut), ale propojení s psaným textem na portálu se ukázalo jako optimální, stejně jako vložení přes Spotify.

A právě je musím rovněž pochválit za zájem, z něhož jsem byl, popravdě, sám trochu překvapen. Přece jen APAvision je odborná platforma a její témata nejsou obecná diskuzní. Tím nechci říct, že mladí kolegové nezvládnou delší odborná témata, ale jsou náročnější na soustředění, což může některé odradit.

Opak je ale pravdou a díky své otevřenosti, které si vážím, mě přesvědčili, že zájem o APAvision mají. Řada z nich už se dotazovala, kdy budou další části a zda se budu věnovat i jim. A rovnou mi navrhli několik témat. Musím přiznat, že některá jsou hodně zajímavá a rád je do plánu dalších APAvision zařadím.

Jak už jsem psal dříve, mám radši osobní setkávání a diskuze, které jsou otevřenější než skryté sociální sítě. Tam nikdy nevíte, kdy se objeví nějaký hater, který vás chce jen vmanipulovat do nějaké pozice a zneužít váš názor, nebo jej úplně otočit. U takové neosobní diskuze je velmi časté, že se otevře vlákno o ničem, protože se řeší problém, který neexistuje. Anebo někdo záměrně rozpoutává emoce a vloží některým do úst slova, která neřekli jen proto, aby odpoutal pozornost od něčeho zásadnějšího, nebo s cílem člověka s jiným názorem poškodit. To je, bohužel, v poslední době i v lékárenství poměrně častý zjev.

A právě proto jsem rozběhl APAvision s možností osobních setkání, kdy je možné věc detailně rozebrat bez osobních útoků. Je ale potřeba si uvědomit, že příprava každé APAvision je poměrně náročná a realizace zabere delší čas. Jednotlivá setkání tak určitě nebudou v týdenním cyklu, jak někteří navrhovali.

Nicméně nebývale vysoký zájem o projekt mě motivuje. Byť např. poslední příspěvek v blogu byl opravdu hodně čtený, návštěvnosti APAvision nedosáhl. Navíc, nyní mám i další tři nová čistě lékárenská témata:-)

Možná i jedno studentské. K poslednímu blogu mi totiž napsal velmi poučný a vcelku tvrdý email student Jirka, jak píše „dlouholetý čtenář Apatykáře, doufám i nadále“ (plné jméno nezveřejňuju, protože ctím GDPR, ne jako nejmenovaná partička, která v pátek rozeslala hromadný spam na emaily lékárníků, z nichž se mnozí divili, jak k nim přišli, když jim je neposkytli). Na základě diskuze na facebooku se mě zcela otevřeně zeptal (s krásným rýpnutím – vidíte, že nejsme jen na facebooku☺, 1:0), jak jsem to myslel, protože nevěří tvrzení, kterým onu diskuzi někdo otevřel.

Věřte tedy, Jirko, že smyslem příspěvku bylo upozornit na to, o co se skutečně studenti zajímají a co si někteří myslí, že je zajímá nebo by je zajímat mělo. Jednoduše, že teorie se velmi často rozchází s praxí. Byly to moje postřehy, které jsem na setkání zaznamenal a jsem za ně velmi rád. Potvrzují to, co říkám delší dobu – lékárenství se za posledních dvacet let změnilo, byť tomu někteří zatvrzele odmítají věřit, a profese to nereflektuje.

Vůbec mě nenapadlo, že by se našel někdo, kdo moje postřehy dokáže vůči studentům zneužít (to už je fakt vyšší level a já manipulaci neovládám). Rozhodně nebylo cílem někoho shazovat, jak se někteří cíleně snaží tvrdit (není to, bohužel, ani poprvé a není to ani naposledy – blbost a hateři jsou věční). Jednoduše – chápu, že doba je virtuálně sociální, ale lepší jsou reálná setkání, při nichž nikdo nemusí překládat, co, kdo, jak myslel (a že takových překladatelů v lékárenství máme!), stačí se zeptat přímo u zdroje.

A vracím „úder“ (1:1), Jirko – říkáte, že nežijete facebookem, že se pletu. A kdeže jste tu diskuzi rozběhli? Takže příště na APAvision!

05.05.2019
Čteno: 13517x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.