RUBRIKY

APABLOG

Projekt APAvision funguje – propojuje lidi mezi sebou

Když něčemu věnujete hodně času a práce, těší vás, že to funguje. A to je i případ mého nejnovějšího projektu APAvision, který se rozběhl více než dobře. Ostatně, podívejte se, co o platformě říkají sami hosté ve videu níže.

I další session v rámci tohoto odborného think-tanku – už čtvrtá, která se týkala nedostupnosti léčiv a možných řešení a byl zde představen rezervační systém připravovaný SÚKL – zaznamenala vysokou návštěvnost. Je skvělé, pokud najdete partnery k diskuzi, kteří k problému mají co říct, jsou konstruktivní a věcní.

Jako pro lékárníka je pro mě v dnešní době inspirativní sdílet pohledy jiných. Je dobré si uvědomit, že se svět nezastavil v devadesátých letech minulého století, ale ušli jsme velký kus cesty. Nejen jako společnost, ale samo lékárenství.

Mladší kolegové diskutují ne osobně mezi sebou, ale na sociálních sítích, studnice vědomostí je pro ně často Dr. Google, anebo teta Wikipedie. Nelze se proto divit, že i naši pacienti a zákazníci se chovají stejně.

Pokud chceme u našich pacientů a zákazníků uspět, musíme ukázat, že lékárenství jde s dobou a nesetrvává na dogmatických principech, starých řešeních a umí se modernizovat tak, aby nabídlo farmaceutické služby v perfektní a pro ně vhodné formě. Musejí vědět, proč je mají chtít.

Jen tak ukážeme, že máme svůj obor pod kontrolou a víme, co naši pacienti a zákazníci chtějí. Že lékárníci jsou pány situace. Jednoduše – přesvědčíme je o tom, že občas se objevující návrhy nahradit lékárnickou činnost (vytěsnit) jsou nesmyslné.

A právě o to se snažím se svými hosty v APAvision. Inspirovat, přinášet nové pohledy a řešení, propojovat lidi mezi sebou. Vždycky jsem byl rád za tárou, dispenzace mě baví. Možná i proto mě baví tento projekt. Ostatně, dělám to pro posílení své mé profese.

Jsem lékárník a lékárníkem bych ještě nějakou dobu rád zůstal.

15.09.2019
Čteno: 15726x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.