RUBRIKY

APABLOG

I COVID jednou skončí, a co dál?

TAGY: #lekarny  #covid-19  #reforma
Foto: APATYKÁŘ®

Hned na počátku pandemie jsem psal, že se více než zdravotních dopadů (lidstvo se už dokázalo vypořádat s řadou podobných výzev) obávám dopadů na ekonomiku. Aktuální průzkum, byť omezený pouze na nemocniční lékárny, moji predikci, bohužel, potvrzuje.

Na rozdíl od krize finanční před deseti lety se totiž aktuální situace dotýká kompletně všech oborů. I z uvedeného, byť omezeného, průzkumu je patrné, že „vše souvisí se vším“ a nelze se mylně domnívat, že lékárny, protože aktuálně fungují, „budou v pohodě“.

Ty, které jsou v obchodních centrech to vidí od počátku, ty ostatní to uvidí posléze díky zpožděným platbám od pojišťoven.

Je sice před volbami, takže se bude každý snažit „dosypat“ do zdravotnictví, ale v první řadě se budou určitě sanovat nemocnice (naprosto správně) a až v poslední linii lékárny.

A je také dobré si uvědomit, že to „dosypání“ za státní pojištěnce dělá stát. To je co? To jsou ti, co odvádějí daně. Kolik jich bude poté, co řada z nich už nyní ukončuje provoz, protože přišli ze dne na den o možnost výdělku?

Jistě, podobné úvahy jsou nepopulární, ale ekonomická realita je neúprosná. I v lékárenství. Jsme na dobu „pocovidovou“ připraveni?

PODPOŘTE VÝZVU NA FACEBOOKU!

Výzva politikům – nechte nás dělat naši práci!
26.04.2020
Čteno: 20275x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.