RUBRIKY

ELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ, ELEKTRONICKÝ RECEPT

FDA schválila aplikaci, která zjistí spotřebu nikotinu z jakéhokoli zdroje

FOTO: App Store

Americká FDA povolila oficiální uvedení na trh mobilní aplikace IntelliQuit Mobile, která umožňuje cloudové monitorování nikotinu pro uživatele tabáku a jejich poskytovatele zdravotní péče. Aplikace je vůbec první, která biochemicky měří všechny zdroje nikotinu, včetně z e-cigaret.

Vyhodnocení smartphonem

Aplikace vyvinutá týmem odborníků na léčbu tabáku, počítačovými vědci, chemiky a lékaři využívá FDA schválenou technologii FDA, která umožňuje každému uživateli tabáku společně s lékařem nebo jiným poskytovatelem zdravotní péče měřit veškerý nikotin spotřebovaný z jakéhokoli zdroje.

Ať už se jedná o nikotin z hořlavých cigaret, vapingu, e-cigaret, doutníků, dýmek, elektronických produktů dodávajících nikotin, nehořlavých cigaret, bezdýmného tabáku a/nebo substituční léčby nikotinu.

Aplikace funguje tak, že měří změny barev – více nikotinu vytváří tmavší, červenavě růžovou barvu. Změny barev jsou vyhodnocovány smartphonem uživatele procesem nazývaným počítačovým viděním.

Pomocí architektury neuronové sítě a hlubokého strojového učení je výsledná barevná mapa čtena smartphonem a nahrána do cloudu splňujícího bezpečnostní kritéria pro zdravotní data, který uživateli v několika sekundách vrátí biochemickou hodnotu nikotinu.

Mobilní aplikace byla navržena s ohledem na kuřáky a funguje dobře v nemocnici, ordinaci lékaře nebo telemedicíně. Americké pojišťovny díky schválení FDA proplácejí za každý provedený test až 100 USD.

Cílem je ukázat kuřákům, kolik nikotinu přijímají v různých produktech. Mnozí kuřáci přecházejí na alternativu vaping a pro lékaře je užitečné vědět, zda uživatel spotřebuje stejné množství nikotinu z vapingu nebo substituční léčby, jako měl z cigaret.

Mobilní aplikace je dostupná pro platformu iOS.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
20.07.2019
Čteno: 13740x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.