RUBRIKY

ELEKTRONICKÉ LÉKÁRENSTVÍ, ELEKTRONICKÝ RECEPT

Boots UK nabízí se švédskou LIVI digitální in-store konzultace s lékařem

Foto: LIVI

Britský řetězec lékáren Boots spustil tento týden partnerství se švédskou start-up společností LIVI (v severských zemích známou jako KRY) s cílem poskytovat svým zákazníkům a NHS pacientům digitální in-store konzultační službu s lékařem.

Na NHS i cash

LIVI zpočátku pilotně nasadí v lékárně Boots na severozápadě Surrey službu NHS, kde již spolupracuje s organizacemi praktických lékařů, následně od 19. září pak soukromou službu v pobočce Boots na Liverpool Street v Londýně.

Pilotní projekt představuje digitální rozšíření místních ordinací NHS praktických lékařů v této oblasti. V Londýně na službě bude participovat soukromá služba a konzultace bude stát 25 GBP s možnými dodatečnými náklady na recepty nebo léčivé přípravky.

Boots bude službu nabízet v režimu walk-in sedm dní v týdnu. Lékárník bude podporovat pacienty, kteří budou moci po objednání a zařazení do konzultace použít důvěrnou místnost v lékárně a tablet v lékárně.

Nadstandard k péči

Stávající partnerství švédského start-upu s ambulancemi NHS v Surrey umožní praktickým lékařům zapojeným do LIVI přístup ke stejnému systému elektronických zdravotních záznamů používaných ve stávající ordinaci, zatímco v londýnské pobočce budou pacienti požádáni o souhlas s přístupem lékaře k jejich záznamům NHS.

Podobně jako v NHS Urgent Treatment Center může lékař společnosti LIVI zkontrolovat souhrnný záznam o péči o pacienta a anamnézu prostřednictvím systému elektronických zdravotních záznamů NHS a po dohodě také aktualizovat informace o pacientovi.

Veškeré informace týkající se schůzky s praktickým lékařem podléhají přísné důvěrnosti. V případě NHS i soukromé LIVI video služby konzultace s praktickým lékařem se nebudou muset pacienti odhlásit od svého praktického lékaře.

Společnost Boots uvedla, že nová služba by mohla pomoci těm, kteří by jinak nebyli schopni využívat digitální služby praktických lékařů, což by mělo pomoci vyřešit nerovnosti v dostupnosti v oblasti zdraví.

Ve Švédsku s lékárnami

Připomeňme, že videokonzultace se společnosti KRY/LIVI probíhají už několik let i ve švédských lékárnách. Lékař může při telemedicínské službě předepsat i elektronický recept, který zašle do příslušné lékárny, kde si jej může pacient hned vyzvednout.

KRY poskytuje telemedicínské konzultace již nějakou dobu u řady onemocnění (ekzémy, poruchy erekce, alergie, astma, nachlazení, GIT potíže, odvykání kouření, deprese, nespavost a řada dalších). Její lékaři, kteří jsou z oblasti Stockholmu a kromě úvazku pro KRY pracují standardně ve svých ordinacích či nemocnicích.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
08.09.2019
Čteno: 17088x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.