RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Kaspersky Lab: Soifistikovanější SW útoky na zdravotnictví

13.03.2018, 22:37

Výzkumníci ze společnosti Kaspersky Lab objevili důkazy o rostoucím množství vyspělejších kybernetických hráčů, kteří se zaměřují na útoky na zdravotnictví. Ve farmaceutických organizacích ve Vietnamu byl zjištěn neslavný malware PlugX, zaměřený na krádež složení léčiv a obchodních informací. Tento malware se obvykle šíří cestou phishingu a dosud byl objeven v cílených útocích proti vojenským, vládním a politickým organizacím. V roce 2013 bylo zjištěno, že čínská společnost Winnti – zodpovědná za útoky na podniky v online herním průmyslu – používala PlugX od května 2012. Zajímavé je, že Winnti se také angažovala v útocích proti farmaceutickým společnostem, kde bylo cílem krást digitální certifikáty výrobců zdravotnických prostředků a softwaru. Stále sofistikovanější využívání těchto nástrojů pro vzdálenou správu ve farmacii naznačuje, že tito hráči mají zvýšený zájem o zdravotní sektor.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.