RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Shire prodala onkologické portfolio Servier

16.04.2018, 16:47

Biotechnologická společnost cílící na vzácná onemocnění Shire uzavřela dohodu s francouzskou společností Servier o prodeji své onkologické divize za 2,4 mld. USD. Toto portfolio zahrnuje mj. přípravky Oncaspar (pegaspargáza), součást kombinované léčby akutní lymfoblastické leukémie a bývalá americká práva na Onivyde (pegylovaná liposomální forma irinotekanu), což je složka kombinované léčby metastatického karcinomu pankreatu po léčbě gemcitabinem. Součástí portfolia je také Calaspargase Pegol (pegylovaná calaspargáza), nyní předmětem přezkumu FDA pro léčbu akutní lymfoblastické leukémie a některá imunoonkologická pipelines v raných stadiích. Ukončení transakce se předpokládá ve 3Q2018.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.