RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Švýcarská Spolková rada schválila referencování cen

16.04.2018, 17:01

Švýcarská Spolková rada schválila zavedení systému referencování cen, jako je tomu v řadě zemí EU. Vztahovalo by se jak na generika, tak na originální přípravky s prošlou patentovou ochranou. Opatření budou na podzim schvalovat kantony a další zainteresované strany v rámci připomínkového řízení. Současně Rada odmítla povolení paralelního obchodu s léčivy jako nebezpečného z hlediska možného zavlečení padělků do legitimního řetězce. Podpořila to negativními zkušenostmi z některých EU zemí.

Proti plánu referencování dlouhodobě vystupovaly nejen farmaceutické firmy, ale i lékárnický svaz pharmaSuisse. Podle nich referenční ceny ohrožují pacienty, protože budou muset rozdíl mezi jejich vybraným léčivým přípravkem a nejlevnějším doplatit z vlastní kapsy. Podle lékárníků zkušenosti ze zemí EU ukazují, že referenční ceny ohrožují dostupnost.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.