RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Marken posiluje síť kryogenních center

15.05.2018, 13:42

Společnost Marken, dceřiná společnost UPS, která se věnuje dodávkám v rámci klinických studií a dalším logistickým a skladovacím službám pro farmaprůmysl, rozšiřuje síť kryogenních center s cílem usnadnit realizaci klinických hodnocení buněčných a genových terapií. Ta nyní zahrnuje centra ve městech Philadelphia, New York, Los Angeles, Miami, London, Frankfurt, Singapore a Tokyo, do konce roku pak přibude Johannesburg.

Přeprava za velmi nízké teploty se stává stále důležitějším požadavkem na dodavatelský řetězec u léčivých přípravků na bázi buněk, genů nebo imunoterapie. Komplexní proces extrakce lidských buněk a jejich přesun přes hranice států za přísných časových a teplotních požadavků představují pro logistický průmysl významné výzvy. Materiály získané ze vzorků od pacientů jsou obvykle biologicky nebezpečné, mají krátkou trvanlivost a musí se dostat do výrobního místa během 28-48 hodin od návštěvy pacienta. Regulační orgány rovněž vyžadují záruku „řetězce totožnosti“ zajišťující, že každý pacient obdržel své vlastní individualizované léčivé přípravky. Z tohoto důvodu Marken svou síť neustále rozšiřuje.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.