RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Hlavní právník Novartisu odstoupil po zveřejnění, že přihodil peníze firmě právníka presidenta

16.05.2018, 17:01

Švýcarský farmagigant Novartis oznámil, že hlavní právní poradce Felix R. Ehrat odstoupí ze svého postu na základě zjištění, která se v médiích objevila před pár dny. Společně s bývalým CEO společnosti Joe Jimenezem totiž podepsal kontroverzní kontrakt o spolupráci s poradenskou společností Essential Consultants vlastněnou osobním právníkem amerického presidenta Michaelem Cohenem. Cílem dohody měly být informace ohledně zdravotní politiky prosazované novým presidentem. Jak uvedl Ehrat, rozhodl se odstoupit i přesto, že smlouva byla legitimní, nicméně uznává, že to byla chyba a nechce poškodit společnost. V rámci kontraktu dostávala poradenská společnost 100 tis. USD měsíčně. A to i přesto, že Novartis jej, podle prohlášení, nevyužil, protože služba nemohla být poskytnuta. Protože jej však nešlo jednoduše vypovědět, firma peníze dostávala celý rok.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.