RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Zemřela Prof. Ing. Jitka Moravcová, CSc.

16.05.2018, 17:17

V pondělí 14. května náhle zemřela ve věku 67 let Prof. Ing. Jitka Moravcová, CSc., která se po celou svou vědeckou kariéru věnovala sacharidům a jejich roli v mezibuněčné komunikaci. Působila jako profesorka pro obor organické chemie na Ústavu chemie přírodních látek VŠCHT v Praze, kde se stala v roce 2005, jako vůbec první žena ve funkci prorektora na VŠCHT Praha, prorektorkou pro vědu a výzkum. Byla též hlavní garantkou několika projektů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Od roku 2015 byla členkou Rady pro výzkum, vývoj a inovace Úřadu vlády ČR a předsedala Komisi pro hodnocení výsledků výzkumných organizací a ukončených programů. Její výzkum v oblasti sacharidů se zaměřoval na jejich úlohu v mezibuněčné komunikaci s cílem intervence buněčného rozpoznávání, které by mohlo změnit přístup k léčbě závažných onemocnění.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.