RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

PharmDr. Petr Horák oficiálně presidentem EAHP

13.06.2018, 16:46

PharmDr. Petr Horák, vedoucí nemocniční lékárny pražské FN Motol, oficiálně převzal na Valném shromáždění Evropské asociace nemocničních lékárníků, které se konalo ve dnech 7.-10. června 2018 v rumunské Bukurešti, funkci presidenta této organizace na období 2018-2021, do níž byl zvolen loni v červnu. Shromáždění rovněž zvolilo čtyři členy představenstva, nově Piera Polidori (Itálie), Aida Batista (Portugalsko) András Süle (Maďarsko) a Rob Moss (Nizozemsko) opětovně. Aida Batista bude i nadále působit jako viceprezident EAHP, zatímco András Süle bude pokračovat ve funkci finančního ředitele.

Diskuse se soustředily na implementaci 44 evropských souhrnů specifikací o nemocničním lékárenství, společný rámec odborné přípravy pro specializaci z nemocničního lékárenství a směrnici o padělaných léčivých přípravcích. Dále byl přijat nový postoj k zadávání veřejných zakázek za účasti nemocničních lékárníků a přezkoumána pozice v oblasti antimikrobiální rezistence, aby byl kladen větší důraz na příspěvek nemocničních lékárníků k managementu antibiotik. Konečně, bylo rovněž technicky aktualizováno stanovisko EAHP týkající se biologicky podobných léčivých přípravků, aby bylo možné zahrnout odkaz na informační příručku pro odborníky ohledně biosimilars v EU připravenou Evropskou komisí a Evropskou lékovou agenturou.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.