RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Úplatky ženou ceny léčiv ve Spojených státech nahoru

13.06.2018, 20:26

Podle průzkumu Americké asociace lékařů a chirurgů ženou ceny léčiv stále výše úplatky. Až 97 % nemocnic ve Spojených státech nakupuje prostřednictvím sdružených nákupních organizací, jejichž cílem bylo při založení v sedmdesátých letech minulého století snížit náklady za zdravotní péči. V současnosti však namísto až 600 podobných organizací v jiných průmyslových odvětvích dominuje zdravotnictví jen několik málo. Právě tyto organizace začaly shromažďovat od výrobců a dodavatelů různé administrativní poplatky či rabaty. Tyto poplatky jsou zpravidla založeny na procentuálních nákladech přípravků, které zákazníci těchto nákupních organizací nakupují prostřednictvím sjednaných smluv. V podstatě se však jedná o úplatky, které jsou podle federálního protikorupčního statutu u programů zdravotní péče nezákonné. Právě tyto pak generují stále vyšší ceny.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.