RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Od dubna budou všechny subjekty obchodující léčivými přípravky v Polsku hlásit jejich pohyby online

11.02.2019, 11:16

Od 1. dubna 2019 budou muset všechny subjekty, které obchodují s léčivými přípravky, potravinami pro zvláštní výživu nebo zdravotnickými prostředky posílat elektronická hlášení do integrovaného monitorovacího systému pohybu léčivých přípravků (ZSMOPL). Ten začalo polské Centrum pro zdravotnické informační systémy (CSIOZ, organizační složka Ministerstva zdravotnictví) testovat od srpna 2015. Poprvé jej reálně ministerstvo nasadilo v roce 2017, nicméně netýkal se všech subjektů. Regulátoři tak získají kompletní přehled o pohybu zmíněných přípravků na polském trhu. Pomocí systému chce Hlavní farmaceutický inspektorát přenášet do lékáren rovněž hlášení o výpadcích na trhu a plán obnovy zásobování.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.