RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Kalifornský soud přiznal 2 mld. USD odškodnění za Roundup

14.05.2019, 06:28

Porota amerického státu California v Oaklandu nařídila společnosti Monsanto, aby zaplatila více než 2 mld. USD jako odškodné rodině (případ Pilliod vs Monsanto) za to, že její herbicid Roundup způsobil rakovinu. Je to již třetí případ, kdy porota dospěla k závěru, že společnost nedokázala varovat spotřebitele před nebezpečím tohoto přípravku. Manželský pár používal Roundup po celá desetiletí. V roce 2011 byl 76letému muži diagnostikován non-Hodgkinův lymfom a v roce 2015 jeho 74leté ženě stejná nemoc. Již dříve přiznala porota v San Francisco 80 mil. USD muži, který tvrdil, že mu Roundup způsobil stejné onemocnění a v srpnu přiznal ze stejných důvodů soud v San Francisco 289 mil. USD školníkovi. Soud následně částku snížil na 78 mil. USD, rozhodnutí bylo napadeno. Firma Bayer rozhodnutí ostře kritizovala s tím, že je, podobně jako další, napadne.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.