RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Spolupráce Sosei Heptares a Pfizer přinesla prvního klinického kandidáta

10.06.2019, 20:21

Společnost Sosei Group, že z její spolupráce zaměřené na vyhledávání nových léčiv s partnerem Pfizer vzešel nový klinický kandidát. Společnost Sosei Heptares obdrží za tento úspěch částku ve výši 3 mil. USD od společnosti Pfizer. První klinický kandidát v této spolupráci byl nominován společností v květnu 2019. Spolupráce s více cílovými léčivy mezi Sosei Heptares a Pfizer byla podepsána v listopadu 2015 za účelem výzkumu a vývoje potenciálních nových léčiv zaměřených až na deset cílů v různých terapeutických oblastech. Mnohé se ukázaly jako obtížně řešitelné pomocí konvenčních přístupů k výzkumu. Za vývoj a komercializaci bude zodpovědná Pfizer, přičemž ta investovala rovněž do Sosei Heptares už v roce 2015 33 mil. USD.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.