RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Zemřel „prolékárnický“ generální advokát Soudního dvora EU Yves Bot

11.06.2019, 16:27

Soudní dvůr EU dnes oznámil úmrtí generálního advokáta Yvese Bota. Yves Bot se narodil v roce 1947 a působil jako státní zástupce u Krajského soudu v Paříži a později jako hlavní státní zástupce u Odvolacího soudu v Paříži. Od 7. října 2006 byl generálním advokátem Soudního dvora. Yves Bot vynesl mj. přelomové stanovisko pro lékárenský segment, a Soudní dvůr se jím posléze řídil, že italské a německé právní předpisy, které stanovují pravidlo vyhradit vlastnictví a provozování lékáren jen samotným lékárníkům, jsou odůvodněné cílem spočívajícím v zaručení spolehlivého a kvalitního zásobování obyvatelstva léčivy. Soudní dvůr tak na delší dobu uzavřel diskuze týkajících se právní úpravy vlastnictví lékáren.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.