RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

MZ navrhlo zařadit Prestarium Neo Combi na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

11.06.2019, 16:38

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivý přípravek Prestarium Neo Combi 10MG/2,5MG (Laboratoires Servier). SÚKL uvedl, že dlouhodobě sleduje opakovaná oznámení držitelů rozhodnutí o registraci týkající se přerušení dodávek léčivých přípravků v ATC skupině C09BA04 – ACE inhibitory a diuretika; perindopril a diuretika,a poukázal na registrované a obchodované léčivé přípravky z této skupiny, mimo těch léčivých přípravků, u nichž držitelé rozhodnutí o registraci oznámili přerušení dodávek. Předmětný přípravek byl rovněž předmětem vývozu či distribuce do zahraničí. Na základě uvedených údajů SÚKL vyhodnotil, že aktuální zásoba výše léčivých přípravků vzájemně nahraditelných vzhledem ke svým léčebným vlastnostem již dostatečně nepokrývá aktuální potřeby pacientů v České republice. Nedostatek léčivých přípravků Prestarium Neo Combi by ohrozil dostupnost a účinnost léčby pacientů s esenciální hypertenzí v České republice s přímým dopadem na ochranu zdraví obyvatelstva a významným ovlivněním poskytování zdravotních služeb. Ministerstvo na základě informací od SÚKL a držitele rozhodnutí o registraci rozhodlo, že při nedostatku může být ohrožena dostupnost léčby. Z hlediska použití v terapeutické praxi jsou přípravky významné pro poskytování zdravotních služeb v České republice a obtížně nahraditelné. Proto ministerstvo navrhlo zařadit je na Seznam.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.