RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Spolkový svaz německých zásilkových lékáren odmítá rozhodnutí soudu o zákazu poskytování dárků za recepty

11.06.2019, 18:18

Spolkový svaz německých zásilkových lékáren zkritizoval nedávný rozsudek Spolkového soudního dvora, ve kterém nepřipouští ani poskytnutí dárku v minimální hodnotě při výdeji receptových léčiv jako porušení německé cenové regulace. Podle svazu tak soud zabetonoval diskriminační pozici německých lékáren oproti zahraničním a dále zhoršil jejich konkurenceschopnost. Zásilkové lékárny se sídlem v zahraničí mohou poskytovat bonusy, přičemž německé (ať již kamenné či online) nemohou ani sáček. Svaz tento německý princip odmítá s tím, že konkurence je hnací silou v jakémkoli odvětví. Již dříve proto navrhl ponechat maximální regulaci ceny s možností poskytnout slevu a snížit ji tak pro pacienty.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.