RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

FDA dokončila pokyny pro výrobce elektronických systémů dodávajících nikotin

11.06.2019, 21:57

Americká FDA dokončila své pokyny pro výrobce, kteří předkládají nové žádosti o tabákové výrobky prostřednictvím postupu předběžného schválení tabákových výrobků (PMTA) pro elektronické systémy dodávající nikotin (END), jako jsou e-cigarety nebo „vapes“ a kapaliny s nikotinem a e-liquidy obsahující nikotin, které se používají s těmito produkty. V rámci tohoto způsobu schvalování musejí výrobci nebo dovozci agentuře mj. prokázat, že uvádění nového tabákového výrobku na trh bude vhodné pro ochranu veřejného zdraví. FDA následně zvažuje dopad výrobků na lidské zdraví, včetně toho, jaká je pravděpodobnost, že stávající uživatelé přestanou takové produkty používat a ti, kteří nepoužívají tabákové výrobky, začnou tyto produkty používat. Stejně tak FDA kontroluje příbalové informace k produktům, včetně informací o použitých bateriích, jejich odolnosti proti pod- a přepětí a zda případná chybná manipulace může vést k enormnímu zahřátí či výbuchu.

Zdroj: FDA
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.