RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Až 30 % finských lékáren má dlouhodobé problémy s nedostatkem personálu

10.07.2019, 17:26

Podle zprávy Finské lékárnické komory měla více než polovina lékáren ve Finsku v uplynulém roce nedostatek farmaceutického personálu. Problémem pak zůstávají především letní měsíce, kdy i letos bude muset asi třetina lékárníků předčasně ukončit svou dovolenou, aby lékárny mohly plnohodnotně fungovat. U přibližně 30 % lékáren problémy s personálem přetrvávají dlouhodobě. Komora dodává, že dlouhodobý nedostatek pracovních sil může v nejhorším případě omezit otevírací dobu a prodloužit fronty v lékárnách. Přehodnotit by se v tomto směru mělo i studium farmacie (včetně délky) a následné požadavky na postgraduální vzdělávání tak, aby reflektovaly skutečné potřeby lékárenského terénu a neodrazovaly potenciální uchazeče o studium.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.