RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Bayer kupuje zbývající podíl v BlueRock Therapeutics

08.08.2019, 17:23

Společnost Bayer oznámila akvizici BlueRock Therapeutics, americké biotechnologické společnosti zaměřené na vývoj buněčných terapií v oblasti neurologie, kardiologie a imunologie s využitím proprietárních indukovaných pluripotentních kmenových buněk (iPSC). Po vytvoření joint venture společnosti s Versant Ventures v roce 2016 za účelem zřízení BlueRock Therapeutics získá společnost Bayer zbývající podíl za 240 mil. USD splatných při uzavření dohody a dalších 360 mil, USD po dosažení předem definovaných rozvojových cílů. Vzhledem k tomu, že společnost Bayer v současné době drží podíl 40,8 %, odpovídá investice celkové hodnotě společnosti BlueRock Therapeutics ve výši přibližně 1 mld. USD. Ukončení transakce se očekává ve 3Q2019. Díky této transakci bude společnost Bayer vlastnit všechna práva na platformu BlueRock Therapeutics CELL+GENE, včetně širokého portfolia duševního vlastnictví a přidružené technologické platformy, včetně patentované technologie iPSC, genového inženýrství a schopností diferenciace buněk.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.