RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Španělská ministryně zdravotnictví chce změnit evropskou směrnici o léčivech kvůli homeopatikům

08.08.2019, 18:01

Španělská ministryně zdravotnictví, zájmů spotřebitelů a sociálních věcí María Luisa Carcedo chce změnit směrnici EU z roku 2001, která klasifikuje homeopatické přípravky jako léčivé, které podléhají zjednodušenému registračnímu postupu, pokud jsou podávány orálně nebo externě, a nemají uvedenu indikaci. Podle ní je potřeba uplatňovat na homeopatika stejná pravidla, jako na jiné léčivé přípravky. V kampani španělského ministerstva zdravotnictví zaměřené na pseudoterapii autoři ukazují, že alternativní medicína zvyšuje riziko úmrtí u pacientů se závažnými onemocněními buď proto, že standardní léčba je odmítnuta nebo odložena, nebo proto, že kombinace alternativních a standardních léčiv může zvýšit riziko vedlejších účinků.

Zdroj: El Pais
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.