RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Pět farmafirem porušilo etický kodex britské ABPI

08.08.2019, 19:44

Farmafirmy Daiichi-Sankyo, GW Pharmaceuticals, Bayer, Proveca, a Otsuka Europe byly jmenovány v placeném komerčním sdělení umístěném v profesních časopisech lékařů, lékárníků a sester pro porušení několika ustanovení etického kodexu Asociace britského farmaceutického průmyslu. Daiichi zveřejnila materiály o přípravku Lixiana (edoxaban), které zvýraznily bezpečnost pacientů tak, že podporovaly neracionální použití. Firma musí vydat korektivní prohlášení. GW Pharmaceuticals propagovala přípravek Epidiolex (cannabidiol) ještě před jeho schválením. Bayer napomenula asociace za materiály k přípravku Xarelto (rivaroxaban), ve kterých potenciálně ohrožuje bezpečnost pacientů se závažným poškozením ledvin. Proveca zaslala lékárníkům zavádějící dopis ohledně neschváleného přípravku s obsahem glycopyrronium porovnávající její přípravek Sialanar, který vyzníval jako ohrožení. Konečně firmy Otsuka Europe a Otsuka UK nedokázaly komunikovat včas a správně změny v SPC u přípravků Jinarc a Samsca (tolvaptan) a Abilify (aripiprazol), obě byly veřejně pokárány.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.