RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Nový řecký ministr zruší státní lékárny a privilegia nemocničních

09.08.2019, 10:55

Vicepresident ministr zdravotnictví Vassilis Kikilias potvrdil, že ruší praxi předchozí vlády tzv. státních lékáren (lékárny Národní organizace zdravotních služeb EOPYY). Onkologičtí pacienti a pacienti s řadou dalších závažných onemocnění si tak budou moci vyzvedávat drahá léčiva i ze soukromých lékáren, nejen z těchto státních a nemocničních. Podle nového ministra šlo o diskriminační a „ostudnou“ praxi jak pro lékárníky, tak pro pacienty, kteří museli potupně stát v dlouhých frontách a mnohdy do těchto lékáren daleko dojíždět. Podle ministra není důvod nemocniční ani státní lékárny jakkoli zvýhodňovat. Lékárny EOPYY hodlá zrušit. Původně vznikly za vlády premiéra Alexise Tsiprase s tím, že se výrazně ušetří právě u drahých léčiv. Jak se později ukázalo, k žádným úsporám nedošlo.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.