RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

PharmaNET: Norsko nesdílí názor, že by liberalizace lékárenství byla špatná

09.08.2019, 15:53

Polská Asociace zaměstnavatelů v lékárenství PharmaNET, která sdružuje největší polské společnosti provozující lékárny, se u příležitosti výročí 10 let deregulace švédského lékárenství obrátila na polské Ministerstvo zdravotnictví, aby přehodnotilo nefunkční legislativu „lékárny lékárníkům“, která vešla v platnost v červenci 2017. Dostupná data totiž ukazují, že růst síti se v Polsku nezastavil, naopak se ještě posílil. Legislativa se především dotkla samostatných lékárníků, kteří nedokáží některým marketingovým nabídkám konkurovat a provoz lékárny je pro ně stále těžší.

PharmaNET analyzovala i zkušenosti z liberalizace norského lékárenství v roce 2001. Protože Norsko bývá uváděno kritiky liberalizace jako negativní příklad, požádala o názor rovněž výkonného ředitele Norské asociace lékáren Per T. Lunda. Ten v odpovědi asociaci uvedl, že je velmi překvapen názory, že deregulace v roce 2001 norského farmaceutického trhu zavedla „krizi“, norská vláda je „rukojmím lékárenských sítí a celá reforma by měla sloužit jako „varování“ pro ostatní země. Jak dodal, nezná nikoho v Norsku ani ve vládních orgánech ani mezi politiky, lékárníky a spotřebiteli, kteří by sdíleli takové názory.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.