RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

I Maďarsko se potýká s výpadky léčiv

09.08.2019, 16:09

Také v Maďarsku se lékárníci potýkají se stále častějšími výpadky léčivých přípravků. Ty, stejně jako pacienti, nahlašují Maďarské lékové agentuře (OGYÉI) a v současné době čítá seznam již 1459 názvů. Jak uvádí maďarská Asociace provozovatelů lékárenských sítí HGYSZ, jedním z důvodů, kromě výpadků ve výrobě, problémů v logistice apod., je i fakt, že od února musí nést každé balení unikátní identifikátor podle evropské protipadělkové směrnice. Řada výrobců na tuto situaci nebyla dostatečně připravena a balení s kódem nemají. Podle asociace neznamená velký počet nahlášených názvů léčivých přípravků to, že by jich tolik skutečně chybělo. Seznam totiž obsahuje různé velikosti balení, obsah účinné látky či lékové formy.

Dalším důvodem nedostatků jsou, podle HGYSZ, také marketingové důvody, kdy sice firma přípravek v Maďarsku zaregistruje, ale rozhodne se jej nakonec z marketingových důvodů neuvádět na trh.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.