RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

FDA nepotvrdila zvýšené riziko rakoviny prostaty při použití entacaponu

13.08.2019, 19:54

Americká FDA přezkoumala další údaje a nezjistila žádné zvýšené riziko rakoviny prostaty při použití léčiva entacapon k léčbě Parkinsonovy choroby. Tento přezkum byl proveden po dřívější studii, která naznačovala toto možné riziko. V důsledku toho zůstávají doporučení FDA pro použití entacaponu stejná. V březnu 2010 upozornila FDA na klinické hodnocení naznačující možné zvýšené riziko rakoviny prostaty v souvislosti s užíváním přípravku Stalevo, který obsahuje kromě carbidopy a levodopy mj. entacapon. Následně vyzvala výrobce, společnost Novartis, aby provedl studii k dalšímu vyhodnocení tohoto potenciálního rizika a FDA problém vyhodnocovala i z údajů ze zdravotnického systému Ministerstva pro záležitosti veteránů. Na základě těchto dalších studií nyní dospěla k závěru, že užívání entacaponu není spojeno se zvýšeným rizikem rakoviny prostaty.

Zdroj: FDA
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.