RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Slovenské MZ chce ukončit spekulace při referencování léčiv, nebude už záležet na velikosti balení

16.08.2019, 16:39

Slovenské Ministerstvo zdravotnictví představilo novelu zákona o rozsahu a podmínkách úhrady léčiv, která má zamezit spekulacím při jejich cenotvorbě. V současně době se na Slovensku cena léčivého přípravku určuje jako podíl tří nejlevnějších z evropských zemí. Některé farmaceutické společnosti v zájmu zachování vyšší ceny léku záměrně dodávají jedinečné velikosti balení daného léčivého přípravku, aby k nim nebylo možné dohledat ceny v zahraničí a určit průměr tří nejlevnějších v EU. Novela tuto praxi změní a cena se bude dopočítávat úměrně z jiných velikostí (např. místo 100tabletového se zjistí cena 2×50 tbl apod.). Ministerstvo si od návrhu slibuje úspory, neboť dosud se při referencování porovnávala pouze identická balení. Pokud novelu schválí parlament, nový systém by mohl platit od června 2020.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.