RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Dr.Max začal nabízet vyhledávání dostupnosti Rx léčiv v konkrétní lékárně

17.08.2019, 11:50

Největší český lékárenský řetězec Dr.Max potichu spustil na svých webovských stránkách možnost vyhledání dostupnosti receptových léčiv v konkrétní lékárně řetězce. Podobný systém funguje s úspěchem např. ve švédských řetězcích a lidé mají možnost si přímo ověřit, zda je jejich předepsaný léčivý přípravek v konkrétní lékárně skladem. Nemusejí tak zbytečně cestovat po různých lékárnách. Vyhledávání není dostupné přímo z hlavní strany, ale lze se k němu dostat z detailu konkrétní lékárny řetězce.

Dá se předpokládat, že jde o přípravu na systém rezervací receptů, který již někteří další provozovatelé (nejen řetězce, ale i četné samostatné lékárny) testovali, ale kvůli dosud nejasnému právnímu výkladu jej pozastavili (někteří zastávají názor, že již jde o zásilkový výdej, který však zákon o léčivech v ČR v případě Rx léčiv nepřipouští). Již delší dobu nabízí (i v mobilní aplikaci) rezervaci Rx léčiv z e-receptu např. řetězec Pilulka (stačí zadat či oskenovat identifikátor e-receptu). Nedávno pak systém online rezervace Rx léčiv spustilo virtuální sružení lékáren Magistra v rámci svého věrnostního programu. Nicméně rezervace je vázána na konkrétní lékárnu, kterou si zákazník vybere pro celý program.

Rezervační systémy by pacientům významně usnadnily vyzvednutí jejich receptů, v řadě případů by především odpadla opakovaná návštěva lékárny pro objednaný přípravek. Rezervaci může nabízet jakákoli lékárna, nejednalo by se tedy o žádné zvýhodnění na trhu. Dá se proto očekávat, že dořešení a ujasnění legislativních konsekvencí a výkladu rezervace Rx léčiv bude předmětem jednání provozovatelů s regulátory v brzké době.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.