RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Výrobci: Novela německého zákona o zajištění dostupnosti léčiv nepomůže

18.08.2019, 10:37

Německé sdružení Pro Generika zastupující generický farmaprůmysl kritizuje novelu zákona o větším zabezpečení dostupnosti léčiv. Podle výrobců novela v době vrcholících výpadků nezabrání nedostatku léčivých přípravků v lékárnách. Zákon totiž obsahuje pouze obecné ustanovení, že zdravotní pojišťovny musejí udržovat rozmanitost poskytovatelů a zajištění dodávek na základě potřeb pojištěnců. To však pojišťovny nezavazuje k ničemu, protože výrobci předložený návrh zapojit do rabatových tendrů nejméně tři výrobce a tím posílit bezpečnost dodávek zůstal neakceptován. Problém výpadků v dodávkách tak bude pravděpodobně i nadále přetrvávat, přičemž postiženi budou pacienti. Jak výrobci, tak němečtí lékárníci dlouhodobě rabatové smlouvy kritizují a považují je za jeden z důvodů nedostupnosti některých léčiv v lékárnách. V ČR se přitom podobné návrhy na zavedení soutěže pojišťoven objevují navzdory německé negativní zkušenosti.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.