RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Britské odborné společnosti píší premiérovi, obávají se Brexitu

22.08.2019, 17:59

Řada britských odborných lékařksých společností a Královská farmaceutická společnost napsala britskému premiérovi otevřený dopis, ve kterém jej upozorňuje na negativní dopady neřešení otázky Brexitu, potenciálně bez dohody. Společnost se především obávají nedostatku zdravotnického materiálu a léčivých přípravků, díky zpoždění na hranicích, což by mohlo dále zhoršit již tak současné problémy s dodávkami a ohrozit zdraví pacientů. Jak upozorňují odborné společnosti, i „mírná“ chřipková sezóna vytváří na NHS významný další tlak. Vládní strategie pro odchod z EU proto musí zahrnovat různé scénáře reakce na chřipku. Vyzvaly rovněž ministra zdravotnictví a sociální péče, aby se připojil k výboru pro „strategii pro odchod z EU“. Brexitem se zabývala i odborná platforma APAvision portálu APATYKÁŘ®.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.