RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Rakouští lékaři se ostře obuli do lékárníků, opět kvůli výdejnám

05.09.2019, 20:05

Rakouská lékárnická komora ostře odmítla nejnovější výpad Rakouské lékařské komoře proti lékárníkům. Ten přišel poté, co lékárníci navrhli více podpořit aut-idem substituci jako řešení výpadků léčivých přípravků. Lékaři přešli do útoku a vydali prohlášení, ve kterém podporují jako řešení celoplošné dostupnosti lékařské péče s možným okamžitým zabezpečením patřičnými léčivy systém domácích lékáren (samodispenzace, výdej v ordinaci). Lékaři, podle komory, umějí velmi dobře pacienty vybavit a zajistit jej potřebnými léčivy, kdy pacient nemusí ztrácet čas řešením obíháním lékáren, které zjevně v Rakousku nedostačují správnému pokrytí.

Lékárnická komora naproti tomu argumentuje tím, že lékaři jsou dostatečně zaplaceni, aby museli nést ekonomický příjem i z výdeje léčiv. Navíc, historicky jsou tyto dvě role záměrně odděleny. Návrh lékařské komory posílit Hauspotheken by vedl k masivnímu vymírání lékáren a péče by jistě pouze přes ordinace zajištěna nebyla.

Spory lékárníků s lékaři jsou v alpské zemi stále častější a dlouhodobé.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.