RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

DM drogerie opět zaútočila na lékárenský monopol

09.09.2019, 12:25

Rakouská lékárnická komora se ohradila proti opětovné snaze drogistického řetězce dm prodávat ve své síti volně prodejné léčivé přípravky. Řetězec se o prolomení lékárenského monopolu snaží už potřetí od roku 2012. Nejnověji sází na ustanovení v zákoně o léčivech, podle něhož má ministr zdravotnictví určit léčivé přípravky, které je možné prodávat i mimo lékárny. Dosud tak neučinil. Podle komory je ale vše správně, jednoduše ministr taková léčiva, která by bylo možné bezpečně prodávat mimo lékárny nenašel. Podle řetězce nicméně jde o zjevné porušení zákona a tržních pomínek. Zatímco online lékárny mohou zásilkově tyto přípravky dodávat, drogerie, které mohou splnit skladovací a dodací podmínky daleko lépe, nikoli.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.