RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

PGEU slaví 60 let

10.09.2019, 18:06

Svaz lékárníků EU (PGEU) slaví 60. výročí zvláštním eventem v Evropském parlamentu. Tato událost je příležitostí uznat zásadní přínos farmaceutů z veřejných lékáren pro zdraví lidí v posledních desetiletích a diskutovat o tom, jak formovat lékárnu budoucnosti tak, aby lépe vyhovovala potřebám pacientů. Akce spojuje několik poslanců Evropského parlamentu, vyšších úředníků Evropské komise a OECD, zástupců pacientů, dalších organizací zdravotnických pracovníků, zdravotnického průmyslu a členů PGEU, aby diskutovali o roli lékárníků z veřejných lékáren při zajišťování přístupu k léčivům a přispívání k udržitelnosti systémů zdravotní péče.

Svaz oficiálně vznikl v roce 1959 ve Frankfurtu. Ze základny šesti zakládajících členů – Francie, Německa, Belgie, Lucemburska, Nizozemska a Itálie – nyní PGEU zastupuje více než 400 tis. lékárníků z veřejných lékáren ve 32 evropských zemích.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.