RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Apple představila tři velké studie

10.09.2019, 21:48

Společnost Apple dnes na své pravidelné Keynote oznámila tři rozsáhlé medicínské studie ve spolupráci s předními akademickými a výzkumnými institucemi, které osloví více účastníků, než kdy bylo možné. Studie budou k dispozici v nové aplikaci Research, která demokratizuje způsob provádění lékařského výzkumu spojením akademických lékařských institucí, zdravotnických organizací a zákazníků produktů Apple.

Studie Apple Hearing společně s University of Michigan zkoumá faktory ovlivňující zdraví sluchu. V průběhu času sbírá data, aby ukázala, jak může každodenní zvuková expozice ovlivnit sluch. Studie Women's Health ve spolupráci s Harvard T.H. Chan School of Public Health a NIH's National Institute of Environmental Health Sciences (NIEHS) je dlouhodobá studie zaměřená na menstruační cykly a gynekologické stavy. Tato studie bude informovat o screeningu a hodnocení rizik stavů, jako je syndrom polycystických vaječníků, neplodnost, osteoporóza, těhotenství a přechod menopauzy. Studie Apple Heart and Movement ve spolupráci s Brigham and Women’s Hospital a American Heart Association zjišťuje, jaký vztah mají signály srdeční frekvence a mobility – jako je chůze a stoupání po schodech – na hospitalizaci, pády, zdraví srdce a kvalitu života za účelem podpory zdravého pohybu a zlepšení kardiovaskulárního zdraví. Aplikace Research bude k dispozici ke stažení zdarma v App Store koncem tohoto roku.

Zdroj: Apple
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.