RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

J&J investuje v příštích letech 500 mil. USD do vývoje léčby HIV a TBC

04.10.2019, 15:20

Společnost Johnson & Johnson se zavázala investovat v příštích čtyřech letech více než 500 mil. USD na výzkumné, vývojové programy a dodávku léčiv světové úrovně s cílem urychlit celosvětové úsilí o eliminaci HIV a tuberkulózy do roku 2030. V rámci investice bude Janssen pokračovat ve spolupráci s konsorciem partnerů na vývoji experimentálního mozaikového režimu vakcíny proti HIV. Plně již probíhá studie účinnosti (Imbokodo) u 2600 žen v jižní Africe. Druhá studie účinnosti (Mosaico) má začít v Severní Americe, Jižní Americe a Evropě na 3800 mužích, kteří mají sex s muži a transgender jedinci.

Ve spolupráci s ViiV Healthcare také Janssen zkoumá dlouhodobě působící injekční režim léčby HIV, který by mohl být pacientům podáván jednou za dva měsíce. Tento režim, pokud bude schválen, by mohl potenciálně snížit léčbu HIV u některých pacientů na pouhých dvanáct nebo dokonce šest injekcí za rok, namísto současného každodenního perorálního režimu.

Ohledně TBC představila J&J v roce 2012 bedaquilin se zcela novým mechanismem účinku. Od té doby společnost poskytla více než 145 tis. léčebných cyklů pro pacienty s tuberkulózou rezistentní vůči řadě léčiv ve 131 zemích, mimo jiné prostřednictvím čtyřletého dárcovského programu, který fungoval v období 2015–2019 ve spolupráci s aamerickou Agenturou pro mezinárodní rozvoj a JSC Pharmstandard. V příštím desetiletí chce společně s partnery zlepšit detekci nediagnostikovaných případů TBC, rozšířit přístup k bedaquilinu a urychlit výzkum a vývoj nové generace antituberkulotik.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.