RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

V Norsku bude letos očkování dostupné už v 600 lékárnách

05.10.2019, 11:09

Norské lékárny chtějí dále prosadit očkování proti chřipce v lékárnách po vzoru jiných zemí. Letos se počet lékáren, které mohou očkovat, zvyšuje z 250 na 600. Odborná skupina v rámci Norské asociace lékáren proto vytvořila profesní standard pro službu očkování v lékárnách. Jak uvedl Kristian Faksvåg, odborný ředitel asociace, musí nejprve ukázat úřadům, že existuje komplexní proces očkování v lékárnách a patřičná edukace, než lékárníci nabídnou službu ve všech veřejných lékárnách a budou za ni požadovat úhradu ze státního rozpočtu. Pracovní skupina, jejíž standard byl přijat v polovině září, je tvořena zástupci řetězců Apotek 1 (Phoenix), Boots apotek (Walgreens Boots Alliance), distribuční společnosti Norsk Medisinaldepot (McKesson), která provozuje řetězec lékáren Vitusapotek a virtuální sdružení nezávislých lékáren Ditt Apotek, a také nemocničních lékáren.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.