RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Pfizer kupuje práva na experimentální antisense léčbu

07.10.2019, 18:14

Farmakoncern Pfizer oznámil akvizici experimentální antisense léčby vyvíjené ke snížení produkce angiopoietin-like 3 (ANGPTL3) proteinu v játrech, což je klíčový regulátor metabolismu triglyceridů, cholesterolu, glukózy a energie. Látka je ve vlastnictví Akcea Therapeutics (většinově vlastněná Ionis Pharmaceuticals). V souladu s podmínkami dohody obdrží Akcea a Ionis licenční poplatek ve výši 250 mil. USD předem, který bude rovnoměrně rozdělen mezi obě společnosti. Společnosti také mohou získat platby za vývojové, regulační a prodejní milníky až do výše 1,3 mld. USD a odstupňované licenční poplatky za roční celosvětový čistý prodej po schválení na trh. Pfizer je zodpovědný za veškeré vývojové a regulační činnosti a náklady nad rámec těch, které jsou spojeny s probíhající studií fáze II. Před regulačním podáním k rozhodnutí o registraci má Akcea právo, podle své volby, účastnit se určitých komerčních aktivit s Pfizer v USA a na některých dalších trzích za předem definovaných podmínek a na základě splnění předem definovaných kritérií.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.