RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

FDA dala 15 mil. USD na výzkumné projekty

08.10.2019, 17:53

Americká FDA udělila v příštích čtyřech letech 12 nových finančních grantů na výzkum v klinickém hodnocení v celkové výši více než 15 mil. USD na podporu vývoje léčivých přípravků pro pacienty se vzácnými onemocněními. Granty byly uděleny hlavním vyšetřovatelům z akademické obce a průmyslu v celé zemi. Některé z grantů byly uděleny mj. na vývoj léčiv pro léčbu glomerulopatie komplementu 3, difuzního intrinsic pontine gliomu a gliomů ve vysokém stadiu, spinocelulárního karcinomu u pacientů s Fanconiho anémií, kardiomyopatie spojené s Duchennovou svalovou dystrofií, recidivující respirační papilomavatózy spojené s HPV, refrakterních virových infekcí a imunodeficienci T lymfocytů, rakoviny ústní dutiny ad.

Zdroj: FDA
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.