RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

GlaxoSmithKline spolupracuje s Lyell Immunopharma

08.10.2019, 17:58

Společnost GlaxoSmithKline oznámila pětiletou spolupráci s biotechnologickou společností Lyell Immunopharma, s cílem vyvinout nové technologie pro zlepšení buněčných terapií pro onkologické pacienty. Tato spolupráce bude používat technologie Lyell k dalšímu posílení buněčné terapie GSK, včetně GSK3377794, která se zaměřuje na antigen NY-ESO-1, který je exprimován v různých typech karcinomů. Lyell zkoumá několik přístupů ke zlepšení funkce T-lymfocytů a zvýšení jejich „kondice“, aby se zvýšila míra počáteční odpovědi u solidních nádorů a aby se zabránilo relapsům v důsledku ztráty funkčnosti T-lymfocytů. Protože Lyell zásadním způsobem řeší inhibici T-buněk nádorem, existuje možnost, že tyto technologie mohou být použity jako platforma pro více nových buněčných a genových terapií, které mohou být aplikovány na širokou škálu vzácných a převládajících solidních nádorů.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.