RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Slovensko „doleje“ do zdravotnictví 90 mil. EUR

08.10.2019, 18:45

Slovenská ministerstva zdravotnictví a financí se dohodla na dofinancování zdravotnictví ve výši 90 mil. EUR. Ministerstvo zdravotnictví zároveň připravilo memorandum, podle něhož se částka získaná zvýšením procenta za stítní pojištěnce použije výhradně na úhradu poskytování zdravotní péče s dodržením zachování sociálního smíru. Memorandum podepsaly všechny tři zdravotní pojišťovny, Asociace nemocnic Slovenska, Asociace státních nemocnic, jakož i zástupci poskytovatelů ambulantní zdravotní péče, Asociace laboratoří, Sdružení záchranných a dopravních zdravotních služeb ČR a Asociace dopravní zdravotní služby. Zvýšení procenta za státní pojištěnce by měli schválit poslanci NR SR na říjnové schůzi parlamentu, v listopadu a prosinci by mělo narůst na 5 %.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.