RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Polský regulátor: Podmínka 4 lékáren na provozovatele neplatí, pokud existoval před novelou zákona

06.11.2019, 20:04

Farmaceutický inspektorát Velkopolského vojvodství podal právní výklad farmaceutického zákona, co se týče limitu maximálně čtyř lékáren na jednoho provozovatele (lékárníka). Podle tohoto výkladu se podmínka nevztahuje na případy, kdy se spojují dva partneři do jednoho subjektu a přitom už měli čtyři lékárny a spojením tak bude limit porušen v případě, že společnost byla založena před vstupem nové legislativy „lékárny lékárníkům“ v platnost (tj. 25. června 2017). Stejně tak inspektorát uvedl, že podmínky neplatí pro spojení společností, v nichž nejsou lékárníci, pokud byly založeny před vstupem legislativy v platnost. Inspektorát vydal stanovisko na žádost Regionální lékárnické komory, která spojení napadla. Znovu tak odmítl výklad komory, že se legislativa vztahuje na jakékoli spojení.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.