RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Baden-Württemberg spouští pilotní provoz e-receptu

07.11.2019, 15:19

Zemská lékárnická komora, Svaz lékárníků, zemské Ministerstvo zdravotnictví a sociálních věcí a Sdružení smluvních lékařů německé spolkové země Baden-Württemberg představily vzorový projekt elektronické preskripce GERDA, který byl spuštěn před několika dny ve Stuttgartu a v okrese Tuttlingen. Ministerstvo jej podpořilo finanční injekcí 1 mil. EUR. Projekt vznikl v roce 2016, kdy zemská lékařská komora zrušila zákaz telemedicínských služeb. A současně s tím se ukázalo, že je potřeba dokázat i na dálku vystavit recept. V současné době poskytuje telemedicínské služby na 40 zdejších lékařů a nyní se spojili s lékárníky, aby prosadili e-recept. V příštích týdnech se má do projektu zapojit na 190 lékáren.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.