RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Ministr zdravotnictví odvolal ředitele Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod

TAGY: #mz  #psychiatricka-nemocnice  #havlickuv-brod  #odvolani-reditele
14.02.2020, 15:59

Ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA odvolal ředitele Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod MUDr. Jaromíra Maška. Důvodem byla především nespokojenost s aktivitou nemocnice při realizaci reformních kroků v oblasti péče o duševní zdraví. Rozhodnutí ministra je v souladu s postojem Psychiatrické společnosti ČLS JEP k probíhající reformě psychiatrické péče. V posledním roce nemocnice na základě rozhodnutí ředitele odmítá pacienty k ochrannému léčení, a to i na ochranné léčby sexuologické, pro které má v rámci svých kapacit specializovanou péči. Péče o tyto pacienty je navíc důležitá nejenom pro jejich zotavení, ale také v rámci ochrany společnosti. Problémy se projevovaly i ve spolupráci s Centrem duševního zdraví, kdy kroky pana ředitele vedly k jeho faktické destabilizaci. Nadto ředitel neplnil dříve dojednanou koncepci Královehradeckého kraje týkající se akutních dětských pacientů. Odvolání je účinné ke dni 16. února 2020. Nemocnici povede statutární zástupce prim. MUDr. Jiří Konrád.

Zdroj: MZ
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.