RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

EK zajistila léčbu 30 tis. pacientů remdesivirem

TAGY: #ec  #remdesivir  #gilead
29.07.2020, 18:00

Evropská komise včera podepsala s farmaceutickou společností Gilead smlouvu na zajištění léčebných dávek přípravku Veklury (remdesivir). Od začátku srpna budou mít členské státy a Spojené království díky koordinaci a podpoře Komise k dispozici šarže přípravku Veklury k naplnění okamžitých potřeb. Smlouvu v celkové výši 63 mil. EUR bude financovat nástroj pro mimořádnou podporu, který zřídila Komise. Zajistí se tak léčba přibližně 30 tis. pacientů vykazujících závažné příznaky COVID-19. Pomůže to pokrýt stávající potřeby v příštích několika měsících a zajistí se spravedlivé rozdělení na úrovni EU na základě klíče pro rozdělování. Přihlédne se přitom k poradenství Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí. Komise nyní rovněž připravuje společné zadávání veřejných zakázek na další dodávky tohoto léčivého přípravku, jež mají pokrýt dodatečné potřeby a očekávají se od října.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.