RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

MSD/Merck vypsala grant – chce zjistit, jak zlepšit přístup k moderní onkoléčbě

TAGY: #msd  #merck  #grant  #vyzkum
31.07.2020, 11:03

Farmaceutická společnost MSD/Merck vypsala grant v hodnotě 50 tis. USD na podporu výzkumu, který má ukázat, jak zlepšit přístup k moderní inovativní léčbě u onkologických onemocnění. Letos se o grant mohou ucházet i čeští vědci v oblasti zdravotní politiky. Výzkum by se měl věnovat analýze národních právních norem a zvyklostí týkajících se veřejného zdraví, efektivity využívání finančních prostředků určených na léčbu rakoviny, hodnocení inovací v onkologické léčbě a toho, zda je jejich potenciál plně využit, vyhodnocení společenského přínosu léčby rakoviny či dopadů koronavirové krize na onkologické pacienty. Podobné granty společnost v minulosti vypsala v Brazílii, Německu, Izraeli, Velké Británii, Španělsku, Itálii, Polsku, Koreji a Japonsku.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.